haberlerr

petek temizleme

 

Petek temizliği nasıl yapılmalıdır?

petektemizlemee.com olarak bizim önerimiz işi uzmanlarına bırakmaktır. Piyasada birçok temizleme yöntemi vardır, Eski usül petekleri söküp banyoda, balkonda, vs. yerlerde yıkama yöntemi , bunun gibi birçok usül ve yöntem vardır. Günümüzde ise teknolojik makineler ve kimyasallar vardır, bu cihazlar hem kolaylık hemde zamandan tasarruf sağlar evinizi kirletmez, tabiki işi bilen tecrübeli eğitimli kişiler veya ustalarca yapılırsa. bu konuda firmamıza güvenebilirsiniz.

Kombi nasıl tasarruflu kullanılır

Kombi tasarruflu kullanmak için yıllık kombi bakımı şart mutlaka yıllık bakım yaptırın ama bakım dan kastımız elektirkli süpürge ile toz temizliği değil tabikide kombinin bakımını işin uzmanı kişilere yaptırmakta fayda var  kombi bakımı için tıklayın.!

petek temizleme

 

petek temizleme

Petek temizleme

Petek temizleme 30% tasarruf  sağlar faydaları ve zararları  bu makalemizde paylaşacağız.

Petek temizleme işlemine ihtiyacınız olduğunu nasıl anlarsınız?

Yıl boyunca kullandığınız peteklerinizin, kombinizin ve kombi tesisatınızın içinde dolaşan su zamanla kireçlenir. Kireçlenen su, bulunduğu tesisat içerisinde çamurlanmaya başlar. Bu çamurlanma ise tüm tesisatınızın ve peteklerinizin içindeki kanalları tıkar. Tıkanma sonucu peteklerine giden su akışında bir azalma meydana gelir. Kombinizin ürettiği ısı peteklere iyi iletilemeyeceğin için kombinizin daha çok gaz sarfiyatı harcamasına sebep olur. Bu süreç peteklerinizin ısınmaması ve yüksek fatura maliyetleri için sonuçlanır. Dolayısı ile, petek temizleme işlemine ihtiyacınız olduğunu anlayabilmeniz için öncelikle peteklerinize gelen ısıyı kontrol etmelisiniz. Peteklerinize gelen ısı eşit olarak tüm peteğinize dağılıyor mu ve tüm peteklerinizin ısıtma performansı aynı mı diye kolay bir şekilde peteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca kombinizin çalışırken gözlemleyerek daha gürültülü çalışması ve düzensiz sıcak su kullanımı gibi problemlerle karşılaşmanız petek temizleme için artık harekete geçmeniz gerektiğinin bir habercisidir.